Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Przykład mapy odsyłaczy po stronie serwera

Łukasz Kalmus napisał:

Już dawno przekonałem się, że łowienie karpi na łowiskach komercyjnych nie jest rzeczą prostą. Łowisko pełne ryb nie zawsze oznacza sukces na treningu lub podczas zawodów. Ma na to wpływ naprawdę wiele czynników. Duże znaczenie ma odpowiedni kierunek wiatru, temperatura, pora dnia, a przede wszystkim to, co jest po stronie wędkarza - dobór zanęty, przynęt i elementów zestawu.

tekst alternatywny

tekst alternatywny

W Halinowie próbowałem już różnych technik. Tym razem wybrałem nęcenie samymi grubymi przynętami bez użycia zanęty sypkiej.

Do nęcenia głównego wybrałem pellet 8mm, pellet 10mm oraz kukurydzę. Jako przynętę postanowiłem użyć pelletów 6-8mm, kukurydzy oraz białych robaków. Moim celem było zwabienie samych karpi, czyli łowienie tylko dużych ryb. Chciałem zbudować wynik wyłącznie na dużych rybach i nie wabić w łowisko tzw. „przeszkadzajek” w postaci leszczyków i linów. Gruba zanęta dodatkowo miała wyselekcjonować większe karpie.

tekst alternatywny

Łowienie rozpocząłem od położenia w łowisku kubka pelletu wraz z kukurydzą. Jako przynęta do wody powędrowały białe robaki. Zestawy były bardzo proste, zbudowane na spławikach 0,2 grama na żyłce 0,20 i hakach nr 14. Gumy jakie stosowałem, to puste 800% Sensasa od 2,05 do 2,40.

Po kilku minutach na moim zestawie zameldował się pierwszy karp. Oceniam go na jakieś 2,5kg. Piękne rozpoczęcie sesji. Po udanym holu do wody powędrował kubek pelletu - tym razem zwiększyłem ilość pelletu 10 mm na rzecz 8mm tak, aby w łowisku utrzymać karpie. Na kolejne branie musiałem czekać jednak dłużej niż na pierwsze. Postanowiłem dopalić zanętę dipem i od razu miałem karpia na kiju. Długi odjazd, guma napięta do granic i... ryba niestety wygrała ten pojedynek. Moim zdaniem była zbyt duża na zestaw z gumą 2,05. Kilka kolejnych brań kończy się podobnie.

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Zmieniam napięcie gumy - luzuję ją tak, aby rozciągała się bardziej. Ten zabieg od razu przynosi efekt. Branie, kolejny odjazd i karp zaczyna koncert. Ryby weszły na dobre i stoją nad pelletem. Trzeba odpowiednio wykorzystać amok żerowania. Jako zanętę do wody wrzucam już tylko pellet 10mm, na haczyk wbijam to samo. Pojawiają się kolejne brania. Ryby mają głęboko osadzony hak w pyskach i tak jak myślałem wcześniej są to same karpie. Łącznie w podbieraku kończy 16 sztuk karpi i jeden amur. Średnią wagę ryb oceniam na 2 kg (łącznie ponad 30kg). Taki wynik na Halinowie to najczęściej czołówka sektora.

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Obserwując kolegów łowiących obok mnie i używających zanęty sypkiej, zauważyłem, że mieli mniej ryb. Poza tym na ich wędkach częściej meldowały się niechciane przyłowy. Test zatem wyszedł pomyślenie. Taka taktyka z pewnością dobrze sprawdzi się na tym łowisku, dlatego spróbuję jej na kolejnych zawodach.

Dodał: DF

Górek Gliny

Niwa

Niwa

Sklep Łowisko Net

Portal Wyczyn.fora.pl

Wyczyn Frix

Lubelski Portal Wyczynowy

Portal Matchfishing.pl

Niwa

Sklep Górek Gliny

Niwa